اخبار

برگزاری اولین جلسه حضوری مجمع عمومی صندوق ملی محیط‌زیست

در مورخ 1400/12/3 مجمع عمومی عادی به‌صورت فوق‌العاده صندوق ملي محيط زيست در محل سالن اجتماعات سازمان حفاظت محیط‌زیست رأس ساعت 11 صبح با حضور معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست و رئیس مجمع عمومی، حضور نماینده تمامی اعضای مجمع، اعضای هیئت‌مدیره، معاونین و مدیران صندوق ملی محیط‌زیست برای نخستین بار به‌صورت حضوری برگزار شد.

این مجمع كه براي اولين بار از تاريخ شروع به كار صندوق به صورت حضوري و با حضور تمامي نمايندگان تمام اعضا در راستای تغییر رویکرد رئیس مجمع و اعضای هیئت‌مدیره جدید و مدیرعامل با هدف تعامل و هماهنگي بيشتر، افزايش شفافیت در فعاليت، ضابطه مند نبودن عملكرد و تاييد صورت‌های مالی سال 1399 تشکیل شد.

در ابتدا علی سلاجقه رئیس مجمع عمومی ضمن خیرمقدم خدمت نمایندگان سازمان برنامه و بودجه، وزارت اقتصاد و دارایی، جهاد کشاورزی، نیرو، صنعت و معدن و تجارت و امور خارجه از لزوم و اهمیت تعامل گسترده و پیوسته اعضای هیئت‌مدیره با نمایندگان مجمع و همچنین بر حرکت در چارچوب قوانین و مقررات و شفافیت بیشتر در جهت اعتمادسازی برای اشخاص حقيقي و حقوقي تأکید داشتند.

ایشان مأموریت هیئت‌مدیره جدید را مبتنی بر ضابطه­ مند نمودن هرچه بیشتر فرآیندهای صندوق در جهت تسریع در اعطای تسهیلات به صنایع و سایر ذینفعان، بر اساس مفاد اساسنامه بیان کردند.

در ادامه سجاد انجم شعاع، نائب رئیس هیئت‌مدیره و مدیرعامل صندوق ملی ضمن تشکر از زحمات هیئت‌مدیره و مدیرعامل پیشین، عملکرد سال 1399 صندوق و برنامه‌های آتی هیئت‌مدیره فعلی را بیان کردند، در این راستا بر لزوم ایجاد فرآیند مدیریت پسماندهای صنعتی و توسعه نیروگاه های تجدید پذیر و پاک در قالب ارائه تسهیلات و مشارکت در سرمایه‌گذاری تأکید کردند، همچنین استفاده از ابزارهای نوین مالی و اوراق مالی اسلامی در جهت پیشبرد اهداف صندوق را از برنامه‌های آتی اعلام کردند.

در ادامه بازرس قانونی گزارش خود را قرائت و اعضا نظرات سازنده و اصلاحی خود را بیان کردند، در پایان مقرر شد که هیئت‌مدیره گزارش‌های عملکرد خود را هر سه ماه یکبار برای ریاست مجمع و سایر اعضا ارسال نماید.

دکمه بازگشت به بالا