مدیرعامل صندوق ملی محیط‌زیست خبر داد؛ ۵۶۰ پاسگاه‌ محیط‌بانی کشور به مبدل‌های انرژی خورشیدی مجهز می‌شودمدیرعامل صندوق ملی محیط‌زیست از تجهیز ۵۶۰ پاسگاه محیط‌بانی در سراسر کشور به مبدل‌های انرژی خورشیدی برای تولید برق و پشتیبانی از سیستم‌های بی‌سیم خبر داد.

به گزارش صندوق ملی محیط‌زیست، امیرارسلان مهاجری طهرانی مدیرعامل صندوق ملی محیط زیست گفت: پیرو تفاهمنامه‌ای که بین کمیسیون ملی توسعه و اصلاحات کشور چین و سازمان محیط‌زیست منعقد شد، همچنین در راستای مقابله با تغییرات آب و هوا، تجهیزات مبدل انرژی خورشیدی به الکتریکی از طریق گمرک شهید رجایی وارد کشور و در اختیار صندوق ملی محیط زیست قرار گرفت.

مدیرعامل صندوق ملی محیط زیست با اعلام این خبر افزود: این نیروگاه‌های خورشیدی که در مقیاس کوچک هستند برای تولید انرژی الکتریکی در پاسگاه‌های محیط‌بانی مورد استفاده قرار خواهند گرفت و امروز نیز اولین نیروگاه خورشیدی در پاسگاه محیط‌بانی گنو در استان هرمزگان نصب و به زودی به بهره‌برداری می‌رسد.

وی با بیان اینکه قراراست این مبدل‌های خورشیدی در ۵۶۰ ایستگاه محیط‌بانی در سراسر کشور مورد استفاده قرار بگیرند، افزود: این مبدل‌های خورشیدی در مواردی مانند پشتیبانی از سیستم‌های بی‌سیم محیط‌بانها، تولید برق برای برخی پاسگاه‌ها که دسترسی به برق شهری ندارند و یا مناطق صعب‌العبور که دسترسی به انرژی الکتریکی برای آنها امکان‌پذیر نیست، مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

مهاجری طهرانی در پایان گفت: بهره‌برداری از این پروژه اثربخش با همکاری دانشکده فنی دانشگاه تهران و حمایت و پشتیبانی شرکت فولاد مبارکه انجام خواهد شد.