تقدیر از نایب‌رئیس هیات مدیره صندوق ملی محیط‌زیست در جایزه مریم میرزاخانی


برگزیدگان چهارمین جشنواره علم و زن (جایزه مریم میرزاخانی) صبح امروز با حضور معاون اول رئیس جمهور، وزیر علوم و معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده در دانشگاه تربیت مدرس تقدیر شدند.
اختتامیه چهارمین جشنواره علم و زن (جایزه مریم میرزاخانی) صبح امروز با حضور معاون اول رئیس جمهور، وزیر علوم و معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده در دانشگاه تربیت مدرس برگزار شد.
خانم دکتر لعبت تقوی عضو و نایب‌رئیس هیات مدیره صندوق ملی محیط زیست یکی از برگزیدگان این جشنواره بودند.

غلامرضا غفاری معاون فرهنگی وزارت علوم با ارائه گزارشی از روند برگزاری چهارمین جشنواره علم و زن در این مراسم گفت: برگزاری جشنواره زن و علم تا کنون با اقبال گسترده‌ای از سوی زنان مواجه شده و امروز صورت نهادی پیدا کرده است.

وی با بیان اینکه برای این جشنواره امتیاز علمی و پژوهشی ثبت شده است افزود: در دوره چهارم جشنواره علم و زن ۹۸۲ نفر فرم مربوط به جشنواره را در سامانه تکمیل کردند.

معاون فرهنگی وزارت علوم افزود: از تعداد مذکور ۵۶۱ نفر وارد فرایند داوری شدند در این دوره شاهد رشد شرکت کنندگان نسبت به دوره قبل این جشنواره بودیم.

معاون فرهنگی وزیر علوم افزود: همچنین در این دوره مقرر شد برای مشارکت بیشتر، آثار سه رده سنی از زنان ارزیابی شود که این سه رده شامل رده زیر ۴۰ سال، رده ۴۰ تا ۶۵ سال و رده بالای ۶۵ سال بود.

وی با بیان اینکه در این دوره زنان آثار خود را در شش گروه علمی ارسال کردند، افزود: آثار مربوطه در بازه زمانی مشخص شده داوری شد که خود داوران از برگزیدگان جشنواره‌های مختلف بودند و داوری این دوره از جشنواره را برعهده داشتند.

غفاری افزود: همچنین از فعلان، کارآفرینی و محیط زیست هم برگزیده شدند و در این دوره از جشنواره شاهد دو مورد جایزه جدید هستیم که یک مورد آن از جشنواره سوم آغاز شده است که مربوط به جایزه «پروانه فرزانه» در حوزه زیست پزشکی است و مورد دوم مربوط به جایزه یونسکو است و دو نفر از برگزیدگان که بیشترین امتیاز را داشته باشند مورد تقدیر یونسکو هم قرار می‌گیرند.

وی ادامه داد: پس از داوری ۱۳ نفر به عنوان برگزیده علمی تقدیر می‌شوند، ۲ نفر شایسته تقدیر، یک نفر برنده جایزه «پروانه فرزانه»، ۴ نفر به عنوان فعلان اجتماعی و سه نفر به عنوان سرآمدان تجلیل می‌شوند، ۲ نفر نیز جایزه یونسکو دریافت می‌کنند.