با همکاری صندوق ملی محیط زیست صورت گرفت؛ اهدای کمک ۵۰ میلیون تومانی به کودک آسیب دیده از حمله گاندو

مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان اعلام کرد سازمان حفاظت محیط زیست به کودک آسیب دیده از حمله تمساح پوزه کوتاه تالابی ۵۰ میلیون تومان کمک کرد.
وحید پورمردان اظهار کرد: چند ماه قبل یک کودک از اهالی روستاهای میزبان گاندو در کنار آبگیرهای حوزه منطقه حفاظت شده گاندو مورد حمله یک سر تمساح پوزه کوتاه قرار گرفت و از ناحیه دست دچار آسیب شد.
وی افزود: پس از انتشار خبر در همان ساعات اولیه تیم های کارشناسی محیط زیست سیستان و بلوچستان در محل حاضر شدند و بلافاصله پس از اعزام کودک آسیب دیده به مراکز پزشکی برای درمان، پیگیری این اداره کل برای جبران خسارت کلید خورد.
مدیرکل سازمان حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان ادامه داد: محیط زیست سیستان و بلوچستان از ماه ها قبل شروع به برگزاری دوره های آموزشی برای جوامع محلی میزبان گاندو و نصب تابلوهای هشدار دهنده جدید کرده بود و همزمان با این حادثه پیگیری های جدی در خصوص جبران خسارت را ادامه داد و اکنون توانسته مبلغ ۵۰۰ میلیون ریالی به خانواده کودک حادثه دیده کمک کند.
وی در پایان تصریح کرد: پس از تلاش ها و پیگیری های مجدانه این اداره کل و با مساعدت صندوق ملی محیط زیست، کمک ۵۰۰ میلیون ریالی به خانواده کودک آسیب دیده پرداخت شد، که از این عزیزان کمال تشکر و قدردانی را داریم.